Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

Andrzej Kraśnicki ponownie prezesem ZPRP

Delegaci Związku Piłki Ręcznej w Polsce w tajnym głosowaniu wybrali Andrzeja Kraśnickieo na prezesa ZPRP. Podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego, które odbyło się w warszawskim Centrum Olimpijskim dotychczasowy sternik otrzymał sto procent poparcia.

Kadencja zarządu potrwa kolejne 4 lata, do 2020 roku. W jego skład weszli: Zygfryd Kuchta, Henryk Szczepański, Bogdan Sojkin, Mirosław Baum, Bogusław Trojan, Grzegorz Budziosz, Marcin Zubek, Marcin Kobylarz, Marian Urban, Przemysław Mańkowski, Michał Spieszny, Paweł Cieśla, Robert Majdziński, Jerzy Szafraniec.

Celem nowego Zarządu ZPRP jest dalszy rozwój i promocja piłki ręcznej w Polsce oraz opracowanie długofalowej strategii rozwoju dyscypliny.

– Dziękuję za wybór, zaufanie oraz wszystkie niezwykle cenne uwagi, opinie i sugestie na przyszłość. Zapewniam, że razem z zarządem dołożymy wszelkich starań by piłka ręczna wciąż się rozwijała, a nasze reprezentacje odnosiły sukcesy. Przed nami wiele zadań i wyzwań – między innymi zmiany pokoleniowe w kadrach narodowych, intensyfikacja szkolenia wśród dzieci i młodzieży, stworzenie ligi zawodowej kobiet oraz organizacja rozgrywek z udziałem naszych reprezentacji – zarówno w Polsce jak i za granicą. Jestem przekonany, że piłka ręczna umocni swoją pozycję wśród najbardziej popularnych dyscyplin sportu w Polsce i wciąż będzie dynamicznie się rozwijać pod względem organizacyjnym, marketingowym i szkoleniowym – mówi podczas obrad Andrzej Kraśnicki.

Podczas zjazdu delegaci przyjęli sprawozdanie z działalności Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej za ostatnią czteroletnią kadencję oraz jednogłośnie udzielili absolutorium prezesowi Andrzejowi Kraśnickiemu i pozostałym członkom ustępującego Zarządu ZPRP.

Like this Article? Share it!