Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

ZPRP i UZ podjęły współpracę na rzecz polskich trenerów

Związek Piłki Ręcznej w Polsce podpisał umowę o współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim. Wydziałem Lekarskim i Nauk o Zdrowiu uczelni podejmie współpracę w procesie organizacji i realizacji szkolenia trenerów oraz instruktorów piłki ręcznej.

Ze strony ZPRP dokument parafował prezes Andrzej Kraśnicki, natomiast z ramienia UZ sygnował go prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski.

– Ten dokument będzie służył rozwojowi sportu, a przede wszystkim naszej ukochanej dyscyplinie jaką jest piłka ręczna. To wszystko przyczyni się do tego, że dzieci i młodzież będą mieli wspaniałych nauczycieli. Piłka ręczna jest trzecią dyscypliną, po piłce nożnej i siatkówce, pod względem popularności. Dużą wagę przywiązujemy do programu Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej, który już działa we wszystkich województwach – powiedział prezes Kraśnicki.

Z kolei Strzyżewski podkreślił, że umowa jest wspaniałym prezentem na 15-lecie Uniwersytetu Zielonogórskiego. – Z jednej strony czujemy się zaszczyceni a z drugiej zobowiązani. Tradycje piłki ręcznej w Zielonej Górze sięgają 50 lat. Kierunek wychowanie fizyczne cieszy się u nas dużą popularnością. Mamy studia I i I stopnia. Studenci, którzy zrobią licencjat mogą u nas zostać na dwa lata. Nie zawiedziemy oczekiwań – zadeklarował prorektor.

Like this Article? Share it!