Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

Falstart w eliminacjach Mistrzostw Europy

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa przegrali pierwszy eliminacyjny mecz do Mistrzostw Europy, które w 2018 roku odbędą się w Chorwacji.

O przebiegu spotkania z Serbią zadecydował jego początek. Od 4. minuty, kiedy na tablicy wyników ERGO-Areny widniał remis 2:2, biało-czerwoni seryjnie zaczęli popełniać błędy, w defensywie i ofensywie.

Przez najbliższe 12 minut nasi reprezentanci trafili tylko raz. Po kwadransie przegrywali już 5:11! Goście utrzymali prowadzenie i pierwsza połowa skończyła się różnicą sześciu bramek.

Wypracowanej przewagi Serbowie nie oddali już do końca spotkania, kontrolując przebieg zawodów i pilnując zdobyczy. Naszych szczypiornistów rozstrzelał duet Petar Nenadić i Rastko Stojković, a wynik 32:37 mówi w zasadzie wszystko.

Następny mecz Polacy rozegrają w Cluj-Napoca, kiedy 6 listopada staną na przeciw Rumunii.

Polska – Serbia 32:37 (14:20)

Polska: Wyszomirski, Szmal – Bielecki 6, T.Gębala 5, Daszek 4, Lijewski 3, Jachlewski 3, Nogowski 2, Łyżwa 2, Kus 2, Przybylski 2, Daćko 1, Jurkiewicz 1, Syprzak 1, Gierak

Serbia: Milić, Arsić – Nenadić 10, Djukić 7, Stojković 7, Zelenović 6, Ilić 3, Sesum 3, Abutović 1, Marković, Rnić, Radivojević

Sędziowali: Zotin, Wołodkow (Rosja)

Fot zprp.pl

Like this Article? Share it!