Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

Porażka Polek na inaugurację Mistrzostw Europy

Wicemistrzynie olimpijskie okazały się zbyt mocne i podopieczne Leszka Krowickiego wysoko przegrały swój pierwszy mecz Mistrzostw Europy w Szwecji. Biało-czerwone tylko przez 10 minut dotrzymywały kroku rywalkom, prowadząc nawet 5:4.

Od tego momentu w hali Kristanstad dominowały już tylko Francuzki, sukcesywnie powiększając swoją przewagę. Nasze zawodnicznki zwodziły przede wszystkim skutecznością oraz niewymuszonymi stratami piłek.

– Liczyłem na naszą młodość, entuzjazm i dobry występ całego zespołu, który z optymizmem patrzy w przyszłość. Okazało się jednak, że tak rutynowany zespół jak Francuzki, który ma opracowany pełen zestaw rozwiązań w ataku i obronie, to jednak za dużo na naszą niedoświadczoną drużynę – podsumował spotkanie trener naszej reprezentacji.

Przed nasza drużyną kolejne wyzwanie którym będzie starcie z Holenderkami, 6 grudnia.

Francja – Polska 31:22 (15:9)

Francja: Leynaud 1, Glauser – Kolczynski 5, Ayglon Saurina 1, Pineau 2, Landre, Zaadi 2, Houette 1, Dembele 5, Flippes 1, Horacek 1, Edwige, Nze Minko 5, Gnabouyou 2, Niombla 2, Lacrabere 3.

Polska: Gawlik, Płaczek – Kobylińska 2, Gęga, Kowalska 1, Królikowska 1, Grzyb 6, Janiszewska 2, Drabik 3, Kozłowska 1, Galińska, Wojtas 3, Nosek, Szczecina, Achruk 1, Andrzejewska 2.

Fot. zprp.pl

Like this Article? Share it!