„Święta wojna” dla mistrzów Polski

Piękna ceremonia otwarcia, początek dla gości, druga połowa dla gospodarzy oraz przepychanki na koniec spotkania, to najbardziej pamiętne momenty starcia Vive Tauronu Kielce z Orlenem Wisłą Płock. Określenie „święta wojna” spełniło się więc niemalże w stu procentach.

„Nafciarze” zdominowali pierwsze minuty meczu, prowadzili już 7:4, lecz znakomita postawa w szeregach kielczan Julena Aguinagalde pozwoliła odwrócić losy hitu PGNiG Superligi. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa odrobili straty jeszcze przed przerwą, wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca zawodów.

Emocji dopełniły czerwone kartki dla Michała Daszka i Sime Ivića oraz pechowa kontuzja Michała Jureckiego, który złamał dłoń i już w 15 minucie musiał opuścić parkiet.

Vive Tauron Kielce – Orlen Wisła Płock 26:23 (13:11)

Vive Tauron: F. Ivić, Szmal – Jurecki 1, Reichmann 2, Chrapkowski 2, Kus, Aguinagalde 5, Bielecki 1, Jachlewski, Strlek 3, Lijewski 3, Jurkiewicz, Paczkowski 2, Zorman 4, Djukić 2.
Orlen Wisła: Corrales, Wichary – Daszek, Duarte, Wiśniewski 2, Ghionea 3, Rocha 1, T. Gębala, S. Ivić 2, Tarabochia 4, M. Gębala 2, Pusica, Mihić 3, de Toledo 1, Żytnikow 5.