Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

Polki odpadły z Mistrzostw Europy

Biało-czerwone przegrały swój trzeci mecz grupowy podczas Mistrzostw Europy w Szwecji i pożegnały się z udziałem w turnieju. Starcie z Niemkami było najlepszym w wykonaniu podopiecznych Leszka Krowickiego. Złożyły się na to głównie świetna dyspozycja Kingi Achruk oraz kapitalna postawa w bramce Adrianny Płaczek.

Tylko początek spotkania należał do rywalek. Z upływem czasu nasze zawodniczki zaczęły odrabiać straty, by 5 minut przed końcem zawodów wyjść na prowadzenie. Wtedy właśnie przytrafiły się trzy proste straty w ataku i minimalne przegrana stała się faktem.

Naszym zawodniczkom podziękować należy za ogromną determinacje i wole walki, a łzy po zakończeniu meczu w pełni oddają nastroje drużyny, gdyż zwycięstwo tak naprawdę wymknęło jej się z rąk. – Jest wiele momentów, z których jestem dumny. Mówię to szczerze i wiem, że zawsze to śmiesznie brzmi, bo po przegranym meczu powinno się krytykować. Biorąc jednak pod uwagę te trzy spotkania i sportowy rozwój, należy zauważyć wszystkie pozytywne rzeczy, które dają nam nadzieję. Niezbyt chętnie żegnamy się z turniejem, miałem ochotę dalej grać z tymi dziewczynami – podsumował grę swojego zespołu szkoleniowiec naszej kadry.

Niemcy – Polska 23:22 (12:10)

Niemcy: Kramarczyk, Woltering – Klein, Lang 6, Karolius, Schmelzer, Loerper 2, Behnke 1, Kramer 1, Naidzinavicius 1, Hubinger 4, Bolk 1, Huber 7 (5), Fischer, Wohlbold, Stolle.

Polska: Gawlik, Płaczek – Kobylińska 1, Gęga 2, Kowalska 2, Królikowska, Grzyb 4 (4), Janiszewska 1, Drabik 4, Kozłowska, Galińska, Wojtas, Nosek, Szczecina, Achruk 7, Andrzejewska 1.

Fot. Łukasz Laskowski / Pressfocus

Like this Article? Share it!