Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

PGNiG SA sponsorem strategicznym polskiej piłki ręcznej przez kolejne cztery lata!

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA będzie nadal sponsorem strategicznym polskiej piłki ręcznej. Nowa umowa została przedłużona na na kolejne cztery lata, do 2020 roku. W siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce podpisali ją Janusz Kowalski – wiceprezes zarządu PGNiG SA oraz Andrzej Kraśnicki – prezes zarządu ZPRP. Towarzyszyli im trener reprezentacji Polski mężczyzn Tałant Dujszebajew oraz obrotowy biało-czerwonych Kamil Syprzak.

– Rozpoczęcie profesjonalizacji PGNiG Superligi jest tylko pierwszym etapem w rozwoju piłki ręcznej w Polsce. Równie ważna jest popularyzacja piłki ręcznej, zachęcanie do gry i dotarcie do kibiców – powiedział Janusz Kowalski. – Planujemy stworzenie „Brygady Ręcznej”. To będzie stała ekipa obecna przy drużynie narodowej. Dzięki wykorzystaniu mediów społecznościowych będziemy mogli przekazywać kibicom informacji z pierwszej ręki. Będziemy blisko zawodników na treningach, w trakcie gry, w przerwach, po meczu. Chcemy przekazywać kibicom informacje, których szukają i podawać je w atrakcyjnej formie – zadeklarował przedstawiciel sponsora.

– Jestem niezwykle wdzięczny Polskiemu Górnictwu Naftowemu za zaangażowanie, zaufanie i bardzo dobrą współpracę. Jesteśmy zaszczyceni, że jedna z największych, strategicznych firm w kraju angażuje się w sposób odpowiedzialny w rozwój polskiego sportu i wspiera polską piłkę ręczną. Jestem przekonany, że ta współpraca przynosi i nadal będzie przynosić wymierne korzyści obu stronom. Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań aby nasz strategiczny partner czerpał z niej jak największe korzyści marketingowe i wizerunkowe. Jestem przekonany, że całe środowisko piłki ręcznej: zawodnicy i zawodniczki, sztaby szkoleniowe i przedstawiciele Związku Piłki Ręcznej w Polsce zrobią wszystko by osiągnąć wymarzone przez nas sukcesy sportowe, priorytetem są dla nas Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku – prognozował Andrzej Kraśnicki.

PGNiG SA jest sponsorem strategicznym polskiej piłki ręcznej od 2010 roku i sponsoruje seniorskie i juniorskie reprezentacje Polski zarówno kobiece, jak i męskie. Spółka zaangażowała się także w sponsoring piłki ręcznej plażowej i jest tytularnym sponsorem rozgrywek PGNiG Superligi.

Like this Article? Share it!