Polacy poza strefą pucharową Mistrzostw Świata

Reprezentacja Polski doznała trzeciej z rzędu porażki podczas Mistrzostw Świata we Francji. Przegrana 20:24 z Rosją oznacza, że biało-czerwoni swój udział w turnieju zakończą na etapie eliminacji grupowych.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa tym razem dobrze weszli w mecz i początkowe minuty należały do nich. Rywale wzięli się jednak do roboty i rzucili naszym sześć bramek z rzędu. Kapitalnie w bramce „Sbornej” spisywał się Wadim Bogdanow.

Wywalczonego w 10 minucie prowadzenia Rosjanie nie oddali już do końca zawodów, kontrolując przebieg całego spotkania. W pierwszej połowie Michałowi Daszkowi tylko raz udało się doprowadzić do remisu. W trakcie odsłony numer dwa, Polacy zaledwie zniwelowali różnicę bramkową do trzech goli, a przy regularnie szwankującej skuteczności nie byli w stanie odwrócić losów meczu.