Wygrana z Tunezją w turnieju pocieszenia

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa wygrali swój pierwszy mecz w turnieju o Puchar Prezydenta IHF, który odbył się w Brest. Rywalem biało-czerwonych w rywalizacji o miejsca 17-20 Mistrzostw Świata była Tunezja.

Nerwowe były początkowe i końcowe fragmenty sobotniego spotkania. Mimo przewagi kilu goli, z którą nasi chłopcy schodzili na przerwę, także otwarcie drugiej połowy nie należało do udanych. Tunezyjczycy szybko odrobili straty, jednak ich dalsze zapędy zostały powstrzymane.

Polacy kontrolowali dalszy przebieg zawodów i jeśli już rywal potrafił ich „doskoczyć”, szybko wychodzili na prowadzenie. Zwycięstwo nad wicemistrzem Afryki cieszy tym bardziej, że Tunezyjczycy podczas rozgrywek grupowych pokazali niezłą formę i o mały włos nie dostali się do ćwierćfinału mistrzostw.

Drugi mecz Final Four turnieju pocieszenia nasza reprezentacja zagra z wygranym pary Arabia Saudyjska – Argentyna, 23 stycznia, o godzinie 17.00.

Polska – Tunezja 28:26 (15:11)

Polska: Malcher, Morawski, Kornecki – Daćko 2, Łyżwa, Jachlewski, Krajewski 8, Niewrzawa, Walczak, Moryto 4, Daszek 4, Przybylski 2, Paczkowski 4, Gierak, T. Gębala 3, Chrapkowski 1.

Tunezja: Missaoui 1, Soussi – Toumi, Tej, Zaied, Bannour 10, Haj Youssef, Sanai 6, Boughanmi 1, Saied 2, Hosni 2, T. Jallouz 2, Chouiref 2, Soussi, W.Jallouz, Jaballah.