Polska na 17. miejscu Mistrzostw Świata

Biało-czerwoni zakończyli swoje występy we Francji. W ostatnim meczu Mistrzostw Świata Polacy pokonali w Brest Argentynę i ostatecznie uplasowali się na 17. miejscu turnieju. Przy okazji do rąk naszych zawodników trafił Puchar Prezydenta IHF, gdyż o takie trofeum walczyły drużyny z miejsc 17-20.

Pierwsza połowa starcia z argentyńczykami była wyrównana, o czym świadczy rezultat jaki odprowadził obie reprezentacje na przerwę. Druga odsłona mogła w pełni zadowolić kibiców naszej kadry i wrócić do najbardziej pamiętnych jej występów.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa w tej części gry jakby się zatrzymali. Przez 17 minut rzucili zaledwie cztery bramki, co skrupulatnie wykorzystali rywale odchodząc na dystans pięciu trafień. Wówczas między słupkami stanął Mateusz Kornecki i nasi chłopcy zaczęli sukcesywnie odrabiać straty. Zespół z Ameryki Południowej całkowicie się „zaciął” i od 48 minuty już do końca zawodów pozostał bez gola.

Polska – Argentyna 24:22 (13:13)

Polska: Malcher, Kornecki – Daćko 3, Łyżwa 1, Jachlewski, Krajewski 6, Niewrzawa, Walczak, Moryto 3, Daszek 2, Przybylski 4, Paczkowski 1, T. Gębala 3, Chrapkowski 1.

Argentyna: Schulz, Garcia – F. Fernandez 8, Pizarro 1, S. Simonet 3, P. Portela 1, P. Simonet 4, Querin, Vieyra 4, Moscariello 1, J. Fernandez, Carou, A. Portela, Souto Cueto, Dechamps, Vainstein.