Trójkolorowi obronili tytuł mistrzów świata

We Francji zakończyły się 25. Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn. Turniej należał do gospodarzy, którzy po raz szósty sięgnęli po najwyższe trofeum.

W wielkim finale imprezy, w obecności 16 tys. widzów, Trójkolorowi pokonali Norwegów 33:26 (18:17). Tylko pierwsza połowa meczu o złoto była wyrównana. Po zmianie stron Francuzi całkowicie zdominowali drużynę Skandynawów i już kilka minut przed końcowym gwizdkiem paryska hala Accor Hotels Arena rozpoczęła świętowanie.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw wybrany został Nikola Karabatić, a królem strzelców z liczbą 50 bramek został Kirił Łazarow z Macedonii. W siódemce znalazło się aż trzech Norwegów, dwóch Francuzów, Chorwat i Szwed.

W dramatycznym i niezwykle emocjonującym meczu o 3. miejsce, Słowenia po niesamowitym pościgu pokonała Chorwację 31:30 (13:18) i wywalczyła medal brązowy.