Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

Powstała Fundacja Superligi

Na początku lutego br. powstała Fundacja Superligi. Głównym jej zadaniem jest realizacja działań  sportowych w dziedzinie piłki ręcznej. Będzie ona upowszechniać i tworzyć warunki dla uprawniania piłki ręcznej przez dzieci, młodzież, osoby dorosłe, ale także przez osoby niepełnosprawne – mówi komunikat prasowy.

Ważne jest także propagowanie i działanie na rzecz tworzenia warunków zdrowego i aktywnego trybu życia poprzez wychowanie fizyczne, sport i rekreację ruchową.  – Czujemy, że założenia Fundacji to nasz obowiązek. Rozwój idei aktywnego wypoczynku dzieci i młodzieży, czy  wyrównywanie szans rozwojowych dzieci i młodzieży z małych miejscowości poprzez wychowanie fizyczne, sport i rekreację ruchową to rzeczy, które pozwolą rozwijać tę  dyscyplinę – precyzuje Łukasz Gontarek, prezes PGNiG Superligi.

Poza zwróceniem uwagi na najmłodszych, Fundacja ma w planach podejmowanie działań związanych z popularyzowaniem postaw aktywnego wypoczynku osób starszych, wzorców i autorytetów sportowych dla kształtowania właściwych postaw społecznych, czy krzewienie sportowej rywalizacji oraz zasad fair play wśród dzieci i młodzieży.

– Nie zapominamy o przeciwdziałaniu uzależnieniom, kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych, a także wsparciu wyróżniającej się młodzieży w kształtowaniu rozwoju sportowego i karier sportowych – dodaje Piotr Łebek, komisarz PGNiG Superligi.

Like this Article? Share it!