Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

„Święta Wojna” dla gości

W tak zwanym „Super Klasyku” Vive Tauron Kielce pokonało w Płocku Orlen Wisłę i pozostaje najlepszą drużyną w Polsce.  W PGNiG Superlidze kielczanie są nadal niepokonani i z kompletem zwycięstw zakończyli rundę zasadniczą.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa bardzo dobrze zagrali w końcówce spotkania, w której poprawili defensywę i to błyskawicznie dało oczekiwane efekty. Sześć minut przed ostatnim gwizdkiem przewaga gości urosła do pięciu trafień.

Warto dodać, że na początku drugiej połowy to Nafciarze byli górą. Znakomicie w ich bramce spisywał się Adam  Morawski, będąc najjaśniejszym punktem swojego zespołu, szczególnie w odsłonie numer jeden. To było jednak za mało, by przeciwstawić się lepiej zorganizowanej ekipie z Kielc.

PGNiG Superliga Mężczyzn, 26. kolejka:

Orlen Wisła Płock – Vive Tauron Kielce 18:23 (9:13)

Orlen Wisła: Morawski, Wichary – Daszek 1, Duarte 2, Racotea 1, Wiśniewski 1, Ghionea 2, Rocha, Ivić 1, Tarabochia, Gębala, Pusica 1, Mihić 1, De Toledo 2, Żytnikow 2

Vive Tauron: Szmal – Jurecki 3, Walczak 1, Reichmann 1, Chrapkowski, Kus 1, Aguinagalde 2, Bielecki 1, Jachlewski, Strlek 6,  Lijewski 4, Paczkowski 1, Bombac 2, Djukić 1

fot. pgnig-superliga.pl

Like this Article? Share it!