Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

Będzie zawodowa PGNiG Superliga kobiet

Powołanie ligi zawodowej kobiet jest warunkiem koniecznym do dalszego rozwoju żeńskiej piłki. To jednogłośna konkluzja spotkania w sprawie utworzenia ligi zawodowej kobiet, które z inicjatywy Związku Piłki Ręcznej w Polsce odbyło się w Warszawie.

Kluby czeka więc przekształcenie formy swojej działalności w spółki akcyjne lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz dostosowanie się do prawnych, sportowych i infrastrukturalnych standardów, zbliżonych do tych, które funkcjonują już w męskiej PGNiG Superlidze. Zmiany weszłyby w życie już w nowym sezonie 2017/2018.

W zebraniu udział wzięło udział dziesięć klubów PGNiG Superligi kobiet oraz przedstawiciele trzech najlepszych drużyn walczących w tym sezonie o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Wszystkiemu patronowali prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki oraz prezes PGNiG Superligi mężczyzn Łukasz Gontarek.

Tylko tak skonstruowane rozgrywki wzbudzić mogą zainteresowanie mediów. Obecnie żaden z potentatów telewizyjnych nie pokazuje na żywo meczów PGNiG Superligi kobiet, a wybrane spotkania oglądać można jedynie za pośrednictwem usługodawcy TV Vectra lub bezpośrednio na klubowych stronach.

fot. http://pgnig-superliga-kobiet.pl

Like this Article? Share it!