Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

Tałant Dujszebajew przestał być trenerem reprezentacji Polski mężczyzn

Tałant Dujszebajew nie będzie selekcjonerem reprezentacji Polski mężczyzn w piłce ręcznej. Andrzej Kraśnicki – prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce – przyjął dymisję trenera kadry narodowej. Wcześniej, zgodnie z zapowiedzią,  prezes ZPRP spotkał się ze szkoleniowcem. To treść komunikatu, który w piątkowe przedpołudnie podały władze polskiego szczypiorniaka.

– Władzom Związku dziękuję za zaufanie. Drużynie i współpracownikom za ciężką pracę. Prowadzenie reprezentacji Polski było dla mnie – co zawsze podkreślam – dumą, wielkim zaszczytem i wyróżnieniem. Igrzyska olimpijskie i każdy nasz mecz przeżywałem jak Polak i miliony polskich kibiców. Miałem przed sobą jasne cele. Jednym z nich było zakwalifikowanie się drużyny narodowej do mistrzostw Europy w 2018 roku. To się nie udało. Jestem człowiekiem honoru. Chcę być uczciwy wobec siebie i innych. Czuję się odpowiedzialny za brak awansu – dlatego  rezygnuję z funkcji trenera kadry narodowej – powiedział na odchodne kirgiski szkoleniowiec.

– Dziękuję trenerowi za dotychczasową pracę i zaangażowanie. Szanuję i przyjmuję tę decyzję. Zgodnie z zapowiedzą robię to po osobistej rozmowie z trenerem, a nie w pomeczowych emocjach. To dla nas trudny okres – zmiana pokoleniowa w kadrze, budowa drużyny pod okiem nowego selekcjonera, kolejne mecze eliminacyjne. Jestem przekonany, że wspólnym wysiłkiem zrealizujemy założone cele i znów – jak przez ostatnie lata –  będziemy osiągać sukcesy. Do tego potrzebne jest wsparcie systemowe, a także ciężka praca, zaangażowanie, spokój i cierpliwość – podkreślił Andrzej Kraśnicki, prezes ZPRP.

Tałant Dujszebajew reprezentację Polski prowadził od lutego 2016 roku. Za jego kadencji biało-czerwoni wywalczyli awans do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, na których zajęli 4. miejsce. Zakwalifikowali się też  do finałów Mistrzostw Świata 2017 we Francji.

Like this Article? Share it!