Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

Piotr Przybecki trenerem reprezentacji Polski mężczyzn

– Dziękuję za propozycję i zaufanie. To dla mnie zaszczyt, ale też wyzwanie, ciężka praca i duża odpowiedzialność. Zapewniam, że zrobię wszystko by zrealizować założone cele, czyli awansować do igrzysk oraz zbudować silną, zdolną wygrywać z najgroźniejszymi przeciwnikami drużynę. Do tego potrzebny jest spokój, czas, cierpliwość i wsparcie całego środowiska piłki ręcznej. Zrobię wszystko, by spełnić oczekiwania kibiców – mówił Piotr Przybecki po otrzymaniu nominacji na trenera reprezentacji Polski mężczyzn.

Kontrakt z nowym szkoleniowcem biało-czerwonych obowiązywał będzie do 2020 roku, a głównym celem postawionym mu przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce pozostaje awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Przybecki od 1 lipca 2013 do 30 czerwca 2014 roku pełnił funkcję dyrektora sportowego Gaz-Systemu Pogoni Szczecin. 14 lipca 2014 objął drużynę Śląska Wrocław, z którym wywalczył awans do PGNiG Superligi. Od sezonu 2016/2017 jest trenerem wicemistrzów Polski – Orlen Wisły Płock. Teraz będzie łączył tę funkcję z nową.

Piotr Przybecki to także były reprezentant Polski, członek legendarnej już kadry Bogdana Wenty, uczestnik mistrzostw Europy w 2004 roku. Jako senior zadebiutował w wieku 17 lat. Z orzełkiem na piersi rozegrał 131 meczów i zdobył 372 bramki. Występował na pozycji lewego lub środkowego rozgrywającego. To zarazem najskuteczniejszy polski strzelec w Bundeslidze, mistrz Niemiec z THW Kiel i trzykrotny zdobywca Pucharu Europy EHF. Karierę zawodniczą zakończył w 2012 roku.

Przybecki pracę z drużyną narodową rozpocznie w pierwszej połowie czerwca i poprowadzi nasz zespół podczas turnieju towarzyskiego w Norwegii oraz w eliminacyjnych meczach do mistrzostw Europy 2018, z Serbią i Rumunią.

fot. Norbert Barczyk / PressFocus / zprp.pl

Like this Article? Share it!