Polskie kluby zainaugurowały występy w Lidze Mistrzów

W starciu z Mieszkowem Brześć drużyna PGE Vive Kielce była faworytem. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa natrafili jednak na znakomicie dysponowanych rywali. Białorusini bardzo szybko objęli prowadzenie, którego nie oddali przez cały mecz.

Remis na tablicy świetlnej pojawił się tylko raz, w 4 minucie,  kilka razy w spotkaniu Mieszkow prowadził różnicą czterech bramek. W szeregach gospodarzy  znakomicie spisywał się Dima Nikulenkow. Na jedenaście minut przed końcem zawodów miejscowi prowadzili 23:18 i chyba już wtedy wiadomo było, że kielczanie nie zdołają tego dnia wygrać.

Velux EHF Champions League:

Grupa „B”: Mieszkow Brzesć – PGE Vive Kielce 28:25 (15:11)

Brześć: Pesić, Mijatović – Rutenka 2, Kulak 2, Szkurinski 5, Poteko, Nikulenkow 5, Stojković 3, Szumak, Vukić 2, Prodanović, Horak, Razgor, Igropulo 5, Djordić 2, Szylowicz 2.

Kielce: Ivić, Szmal – Jurecki 3, Dujszebajew 4, Kus 1, Aguinagalde 2, Bielecki 3, Jachlewski 1, Strlek 1, Janc 3, Lijewski 2, Jurkiewicz, Zorman, Bombać 2, Djukić 2, Mamić 1.

Nieco odmienny przebieg miał mecz w Płocku. Orlen Wisła także goniła wynik, lecz tu różnice były minimalne. Wprawdzie na przerwę Vardar Skopja schodził prowadząc czterema bramkami, to pościć wicemistrzów Polski po zmianie stron mógł się bardzo podobać.

Gospodarze rzucając cztery razy z rzędu doprowadzili do stanu 135:13! Świetnie między słupkami płockiej bramki spisywał się Marcin Wichary, który zastąpił Adam Borbelyego.  Dzięki jego interwencjom na kwadrans przed końcem było 15:15.

Końcówka należała jednak do obrońców tytułu. W decydujących fragmentach spotkania górę wzięło doświadczenie i mimo efektownych trafień z dystansu Sime Ivića, Macedończycy dobili stawiających wszystko na jedną szalę „Wiślaków”.

Grupa „A”: Orlen Wisła PŁOCK – Vardar Skopje 22:26 (9:13)

Płock: Wichary, Morawski, Borbely – Daszek 6, Duarte 1, Krajewski 3, Obradović, Ghionea, T. Gębala, Ivić 4, Tarabochia 3, M. Gębala, Żabić 1, Mihić, Toledo 4.

Skopje: Sterbik, Gjorgjeski – Stoilov 2, Kristopans 4, Ferreira, Maqueda 1, Karacić 2, Aubotović, Canellas 2, Cindrić, Cupić 3, Dibirov 3, Shishkarev 2, Borozan 5, Vojvodić, Marsenić.