Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

Puchar EHF w Telewizji Polskiej. TVP3 Opole pokaże mecze Gwardii z Benficą

Gwardia Opole już w październiku zadebiutuje w rozgrywkach Pucharu EHF. Opolski klub zmierzy się w dwumeczu z Benficą Lizbona, a oba mecze pokaże na żywo TVP 3.

Pierwsze spotkanie odbędzie się na wyjeździe, 7 października, rewanż w Opolu zaplanowano na 15 października. Godziny spotkań są jeszcze w trakcie ustalania.

– Będzie to niejako potrójny debiut. Nasz ośrodek regionalny przygotuje i na ogólnopolskiej antenie pokaże oba mecze. Mecz w Portugalii będzie pierwszą naszą transmisją międzynarodową, dla całej Polski. Cieszę się, że w tym historycznym przedsięwzięciu nasz ośrodek bierze czynny udział. W tym miejscu serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt, a szczególnie sponsorom tych transmisji – powiedział Mateusz Magdziarz, dyrektor ośrodka TVP 3 Opole.

Wcześniej TVP 3 Opole przygotuje i zrealizuje dokument o występach opolskiego klubu w europejskich pucharach. – Mam nadzieję, że zobaczymy go dopiero w 2018 roku, bo wówczas zaplanowany jest finał – przyznaje Marcin Sabat, prezes KPR Gwardii.

Like this Article? Share it!