Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

Wgrana z Argentyną na koniec Mistrzostw Świata

Podopieczne Leszka Krowickiego wysoko pokonały Argentynę w swym ostatnim meczu fazy grupowej Mistrzostw Świata 2017. Był to niestety łabędzi śpiew biało-czerwonych, które dzień wcześniej odpadły z rywalizacji o awans do 1/8 turnieju.

– Nasz bilans na pewno nie jest taki, jakiego byśmy sobie życzyli. Rywal nie był zbyt wymagający, ale doświadczenie jest nam bardzo potrzebne. Dziewczyny poważnie podeszły do meczu z Argentyną. Będziemy robili wszystko, aby jak najlepiej wypaść w pozostałych meczach na turnieju w Niemczech 0 mówił po spotkaniu trener naszych pań.

Polkom na pożegnanie imprezy w Niemczech pozostało już tylko rzucanie pocieszenia, zwane Pucharem Prezydenta, a dające zaledwie 17. miejsce w klasyfikacji mistrzostw.

MŚ 2017, Ege Trans Arena, 5. seria, gr. „B”:

Polska – Argentyna 38:20 (19:9)

Polska: Gawlik, Płaczek – Achruk 5, Drabik 1, Grzyb 3, Janiszewska 2, Kobylińska 1, Kudłacz-Gloc 7, Lisewska 4, Roszak 3, Szarawaga 4, Górna 1, Zawistowska 2, Michałów 2, Urtnowska 3.

Argentyna: Carratu, Bordon – Pizzo 2, Salvado 4, Sans 2, Ponce de Leon 1, Karsten 2, Gavila, Casasola 3, Gandulfo 1, Crivelli 1, Bonazzola, Urban Medel 3, Iacoi, de Uriarte, Mendoza 1.

fot. Lukasz Laskowski / PressFocus /zprp.pl

Like this Article? Share it!