Wicemistrzowie Polski podtrzymali szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów

Niezwykle cenne zwycięstwo odnieśli w Velux EHF Champions League zawodnicy Orlenu Wisły Płock. „Nafciarze” pokonali przed własną publicznością PPD Zagrzeb i nadal są w grze o awans do fazy pucharowej.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Gospodarze inicjatywę przejęli po 20 minutach meczu, kiedy trafili cztery razy z rzędu, i przewagi tej nie oddali już do końca zawodów.

Świetnie w płockiej bramce spisywał się Adam Morawski. Goście tylko raz, w 50 minucie, zbliżyli się niebezpiecznie na odległość „jednego kontaktu” (23:22), lecz mimo napiętej i dramatycznej końcówki, zespół Piotra Przybeckiego wytrzymał ciśnienie i zasłużenie wygrał.