Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

Zwycięski debiut Azotów Puławy w Pucharze EHF

Nasz reprezentant w rozgrywkach Pucharu EHF, udanie rozpoczął swoją pierwszą przygodę. Azoty Puławy ograły we własnej hali szwajcarski Wacker Thun!

Świetne zawody w barwach ekipy z Lubelszczyzny rozegrał doświadczony Bartosz Jurecki. Były reprezentant Polski nękał gości w obronie i w ataku. W kluczowych momentach ciężar gry brał na siebie Nikola Prce, Mateusz Seroka był bardzo groźny w ataku pozycyjnym, z kolei bardzo skuteczny przy rzutach karnych pozostawał Wojciech Gumiński.

Przebieg spotkania przypominał trochę roller-coaster. Już w 26 minucie podopieczni Daniela Waszkiewicza odskoczyli na pięć trafień. Po przerwie i wraz z upływem czasu tracili jednak przewagę. Stopniała ona nawet do dwóch bramek, ale końcówka należała do debiutantów na europejskich parkietach. Trzy zdobycze więcej w ostatnich pięciu minutach starcia było kluczowe i premierowa wygrana stała się faktem.

Już 18 lutego puławianie pojadą do Hiszpanii, na pojedynek z BM Granollers.

11 lutego. Puchar EHF: KS Azoty Puławy – Wacker Thun 31:29 (17:14)

Azoty: Bogdanow, Koszowy – Kuchczyński, Podsiadło, Seroka, Skrabania, Grzelak, Masłowski, Gumiński, Jurecki, Panić, Prce, Titow, Ostrouszko.

Wacker: Wick, Winkler – Caspar, Dahler, Friedli, Giovanelli, Glatthard, Guignet, Huwyler, Krainer, Lanz, Linder, Rubin, von Deschwanden, Suter.

fot. zprp.pl

Like this Article? Share it!