Ostatnia szansa Orlenu Wisły Płock

– Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Na pewno mecz w Skopje nie będzie dla nas łatwy, ale myślę, że w tej drużynie jest tak duży charakter i na pewno będziemy walczyli do końca – powiedział po przegranym meczu z Rhein-Neckar Loewen, trener Orlenu Wisły Płock, Piotr Przybecki.

Wicemistrzowie Polski we własnej hali spisywali się znakomicie… do 38 minuty. Później jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, nierzadko na własne życzenie, w oczach zaczęli tracić przewagę. Goście z Niemiec bez litości punktowali każdy błąd „Nafciarzy”.

W 40 minucie z wcześniejszego prowadzenia 18:15 niewiele już zostało. „Lwy” całkowicie przejęły inicjatywę i do końca zawodów nie oddały już pola. Przed naszym zespołem już tylko jedna okazja na awans do Top 16 Ligi  Mistrzów.  Rekomendowany na początku mecz na niezwykle trudnym terenie Vardaru Orlen Wisła musi wygrać, w przeciwnym wypadku przygodę z europejskim czempionatem zakończy na fazie grupowej.

LM, grupa A: Orlen Wisła Płock – Rhein-Neckar Loewen 27:32 (15:14)

Orlen Wisła: Morawski, Borbely – Ivić 1, Mihić 5, Duarte 4, Obradović 1, M. Gębala 1, Ghionea 6, Racotea 5, T. Gębala, Krajewski, De Toledo 2, Źabić 1, Tarabochia 1

Rhein-Neckar: Appelgren, Palicka 1 – Baena, Groetzki 4, Keller, Mensah Larsen 3, Pekeler 3, Petersson 3, Radivojević, Schmid 6, Taleski 2, Sigurdsson 10