Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

Czarnogóra za mocna w Gdyni. Jest szybka okazja na rewanż

Pierwszy w tym roku mecz reprezentantek Polski o stawkę zakończył się dość wyraźną porażką. Podopieczne Leszka Krowickiego podejmowały w Gdyni Czarnogórę, a spotkanie rozgrywane było w ramach eliminacji Mistrzostw Europy 2018.

Słaba skuteczność w ataku, to najczęściej powtarzany powód środowej przegranej i największe zmartwienie naszego selekcjonera.  – Nie ma innego lekarstwa, musimy poprawić ten element oraz grę w defensywie – mówiła po meczu Joanna Drabik.

Polki dotrzymywały kroku rywalkom tylko w początkowej fazie zawodów, głownie dzięki akcjom Karoliny Kudłacz-Gloc i Kingi Achruk oraz niezłej dyspozycji między słupkami Adrianny Płaczek. Po kwadransie podopieczne Pera Andre Johanssona zaczęły „odjeżdżać” w oczach.

Sześć trafień prowadzenia do przerwy oraz kompletna niemoc naszych pań na początku drugiej odsłony (6 minut bez zdobyte bramki) ustawiły praktycznie mecz. Szósta drużyna świata już do końca kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie i będzie zdecydowanym faworytem podczas starcia rewanżowego.

Na rehabilitację nasze reprezentantki mają trzy dni. 24 marca w Bijelo Polje zagrają z Czarnogóra po raz drugi, po czym sytuacja w eliminacyjnej grupie powinna być już klarowna, ale nie powinna mieć wpływu na losy walki o awans.

Do grudniowych mistrzostw Starego Kontynentu wejdą dwa najlepsze zespoły. Na przełomie maja i czerwca Polki zagrają jeszcze ze słabiutkimi Włoszkami i ze Słowaczkami, z którymi już dwa razy poradziły sobie bez większych problemów.

Eliminacje ME 2018, grupa 2:

Polska – Czarnogóra  20:26 (9:14)

Polska: Płaczek, Kordowiecka – Kudłacz-Gloc 5, Lisewska 5, Achruk 3, Grzyb 3, Drabik 1, Kozłowska 1, Urtnowska 1, Szarawaga 1, Janiszewska, Zawistowska, Zych, Górna, Michałów, Roszak.

Czarnogóra: Rajcić, Nenezić – Raicević 8, Mehmedović 6, Radicević 5, K. Bulatović 3, Jauković 2, Pavicević 1, Grbić 1, Premović, Brnović, A. Klikovac, Ujkić, B. Klikovac, Despotović, A. Bulatović.

fot. Piotr Matusewicz / PressFocus /zprp.pl

Like this Article? Share it!