Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

MKS Perła Lublin triumfatorem Challenge Cup 2018!

Po wywalczeniu mistrzostwa i pucharu Polski, MKS Perła Lublin przystąpiła do walki o swoją trzecią w tym sezonie koronę. Do rewanżowego spotkania z hiszpańskim Rocasa Gran Canaria, podopieczne Roberta Lisa przystępowały z wyjazdową zaliczką w postaci remisu (22:22).

W lubelskiej hali gospodynie od początku ustawiły sobie zawody, „odjeżdżając” rywalkom na 5 bramek. Grą lublinianek dyrygowały Kinga Achruk, Joanna Drabik i Marta Gęga, świetnie w bramce spisywała się Weronika Gawlik. Mimo tego, że przyjezdne potrafiły na bieżąco niwelować straty, to nie udało im się tego dnia ani razu wyjść na prowadzenie.

Końcówka meczu należała do MKS-u, który wygrał wojnę nerwów i w ostatnich 10 minutach przypieczętował zwycięstwo. To drugi europejski triumf MKS-u w historii klubu i trzeci tytuł w kapitalnych rozgrywkach edycji 2017/2018. 

13 maja, Challenge Cup kobiet, finał (2. mecz):

MKS Perła Lublin – Rocasa Gran Canaria 27:23 (13:11)

MKS: Gawlik (16/37 – 43 proc.), Januchta (1/2 – 50 proc.) – Rola 1, Gęga 6, Matuszczyk 2, Stasiak 2, Repelewska, Drabik 4, Migdaliowa 2, Nocuń 3, Skrzyniarz, Rosiak, Achruk 7, Niesciaruk.

Rocasa:  Navarro Gimenez (13/40 – 32 proc.), Hernandez Suarez – Dos Santos de Macedo 2, Falcon Gonzalez 1, Ferreira Priolli, Gonzalez Mendez, Hernandez Castillo, Mbengue Rodriguez 4, Perez Risco, Pizzo 6, Rodriguez Hernandez 5, Schuster, Toscano Sanchez 3, Trojaola Cabezudo 2.

fot. mks.lublin.pl

 

 

 

Like this Article? Share it!