18. tytuł Mistrza Polski dla Łomży Vive Kielce!

Finał sezonu 2020/2021 był zdecydowanie emocjonujący, a o jego zakończeniu zdecydowała dopiero seria rzutów karnych. Drużyna Łomża Vive Kielce pokonała Orlen Wisłę Płock w ostatniej kolejce PGNiG Superligi, zdobywając łącznie 77 punktów po raz 18. w historii stali się Mistrzami Polski. Wicemistrzami pozostała drużyna Orlen Wisły Płock, natomiast brąz trafił do Azotów- Puławy.

„To będzie święto dla kibiców, dla piłki ręcznej i dla zawodników” – zapowiadał Talant Dujshebaev, nie pomylił się. Pomimo, że Łomża Vive Kielce wchodząc na boisko miała zapewnione zwycięstwo w ligowej tabeli ostatni mecz w sezonie zapewnił kibicom fantastyczne widowisko.

Zaledwie po pięciu minutach gry Łomża Vive Kielce prowadziła 3:1. Od pierwszych minut na parkiecie pojawił się także kończący zawodniczą karierę Krzysztof Lijewski, wzmacniając kielecki blok defensywny. Pierwszą bramkę zdobył Angel Fernandez, dla którego był to ostatni mecz w żółto-biało-niebieskiej koszulce. Oba zespoły postawiły na agresywną obronę, z tego powodu rzuty karne dyktowane były niemal masowo, w czasie pierwszej partii podyktowano ich aż osiem. Mistrzowie Polski wykorzystali wszystkie pięć “siódemek”, w Orlen Wisła Płock raz pomylił się Krajewski. Przed zejściem do szatni Orlenowi udało się zmniejszyć straty do 13:15, po zmianie stron doprowadzili nawet do remisu. Stanęli przed szansą na objęcie prowadzenia, ale świetna obrona Branko Vujović zatrzymała Wiślaków. Niespodziewanie po serii czterech bramek Orlen Wisła Płock w 51 minucie przejął prowadzenie. Zespoły prowadziły wyrównaną walkę, na zmianę przejmując prowadzenie, jednak w regulaminowym czasie gry nie udało się wyłonić lepszego. O zwycięstwie musiały zdecydować rzuty karne

Łomża Vive Kielce – Orlen Wisła Płock 29:29 (15:13), k. 4:3

Łomża Vive Kielce: Kornecki (1/8=13%), Wolff (6/28=21%) – Moryto 7, Fernandez 6, Sićko 5, Karačić 4, Vujović 2, Tournat 2, Karalek 1, Lijewski 1, Olejniczak 1, Surgiel, Kaczor, Gudjonsson, Kulesh, Faruk

Orlen Wisła Płock: Morawski (8/36=22%), Stevanović (0/1=0%) – Krajewski 8, Daszek 7, Mindegia 6, Szita 4, Fernandez 2, Serdio 1, Mihić 1, Ruiz, Toto, Komarzewski, Susnja, Czapliński, Terzić, Stenmalm

Pierwsza siódemka: Wolff – Fernandez, Kulesh, Karačić, Vujović, Moryto, Tournat