Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

Marcio Magliano dołączył do szkoleniowców reprezentacji Polski!

Marcio Magliano, były trener reprezentantek Brazylii, z którymi zdobył 3-krotnie złote medale mistrzostw świata, złoty medal rozgrywanych w Polsce The World Games Wrocław 2017 oraz wiele innych medali w najważniejszych światowych imprezach, dołączył do grona szkoleniowców reprezentacji Polski przygotowujących się do tegorocznych mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej w Warnie.

Pochodzący z Brazylii Marcio Magliano jest związany z piłką ręczną od 1991 roku, natomiast z piłką ręczną plażową od 1995 roku. Jego kariera zawodnicza została przerwana z powodu choroby nerek, wówczas postanowił zająć się karierą trenerską. Jako trener odnosi ogromne sukcesy, zdobył trzykrotne mistrzostwo świata (2010,2012,2014), zwycięzca The World Games (2017), trzykrotny zwycięzca Igrzysk PANAM i Mistrzostw Ameryki Południowej (2012, 2014, 2018), a także mistrz Brazylii (2009,2012,2013,2014 i 2018).

“Byłem w Polsce w 2017 roku z okazji organizowanych we Wrocławiu Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich (The World Games) i bardzo mi się wtedy wszystko podobało w Waszym kraju. Polski projekt rozwijania piłki ręcznej plażowej jest bardzo ambitny i jest dla mnie wielkim zaszczytem, że będę mógł się dzielić swoim doświadczeniem z reprezentantami Polski. W zawodzie trenera pracuję od 20 lat i w tym czasie prowadziłem reprezentacje narodowe z 3 krajów Ameryki Południowej, ale zawsze marzyłem o Europie, gdzie piłka ręczna jest na najwyższym światowym poziomie. To dla mnie wielka szansa i deklaruję zaangażowanie całej mojej energii w ten projekt.” – powiedział Marcio Magliano po przylocie do Polski.

Like this Article? Share it!